Projektai

Privačių teatrų kūrybos komunikacija

Privačių teatrų kūrybos komunikacija
Agentūros specialistai viešino privačių teatrų veiklą, į kultūros rinką įvedinėjo naujus darbus.

Improvizacijos teatras „Kitas kampas“

Kai aktorius Andrius Žebrauskas įsteigė improvizacijos teatrą „Kitas kampas“ apie šį žanrą žinojo tik kadaise populiarios televizijos laidos „Pagauk kampą“ žiūrovai.

Užduotis
Ryšių su visuomene specialistų teatro įkūrėjai paprašė suformuluoti pagrindinę komunikacinę žinią, kuria remtųsi visa įvadinė komunikacija bei sukurti teatro įvedimo į rinką viešinimo strategiją. RsV agentūra turėjo pasiūlyti geriausias priemones ir kanalus, kuriais būtų pasiekta tikslinė teatro auditorija.

Veiksmai
Teatrui „Kitas kampas“ buvo pasiūlyta improvizaciją pristatyti kaip plačiam žiūrovų ratui tinkančią pramogą, kurioje reikėtų ieškoti ne gilios prasmės, o humoro, atsipalaidavimo ir kaskart unikalaus reginio.
Teatro trupė pradėta pristatyti nuo senųjų improvizatorių, kurie daugeliui jau buvo pažįstami iš televizijos ekrano – A. Žebrausko, A. Bružo, R. Valiukaitės ir A. Kulikausko. Laisvalaikio žiniasklaidoje pasirodė interviu su teatro steigėjais, kuriuose buvo pasakojama apie improvizacijos žanrą ir naująjį teatrą.
Premjerinio spektaklio dieną Vilniaus mažajame teatre surengta stilizuota spaudos konferencija, kurioje dalyvavo visa „Kito kampo“ trupė.

Rezultatas
Po premjeros teatro komunikacija tęsiama pasirodymais televizijos laidose, straipsniais spaudoje ir internete, sukurtas „Kito kampo“ profilis socialiniame tinkle Facebook, naujienų portale „Delfi“ reguliariai talpinami vaizdo siužetai su ištraukomis iš spektaklių.
Į „Kito kampo“ improvizacijos spektaklius bilietai išperkami prieš keletą savaičių, rengiami papildomi pasirodymai. Jau pirmaisiais teatro gyvavimo metais surengtos anšlaginės gastrolės Lietuvos miestuose ir miesteliuose.
Žiūrovų dėmesį ir meilę liudija didžiulis „Kito kampo“ gerbėjų skaičius socialiniame tinkle Facebook.








G. Varno teatras „Utopia“

Užduotis
Per trumpą laiką išpopuliarinti naują režisieriaus Gintaro Varno pastatymą „Nusiaubta šalis Vilnius“ pagal šiuolaikinio vokiečių dramaturgo Tankredo Dorsto (kartu su Ursula Ehler) pjesę „Merlinas arba nusiaubta šalis“.
Agentūrai keliamas tikslas – į premjerinį spektaklį surinkti pilną Ūkio banko teatro areną. Tikimasi, kad bilietai bus išpirkti likus kelioms savaitėms iki premjeros.
Kliūtys
Vilniuje tuo metu vyko daug skirtingos meninės vertės kultūros renginių, nes miestas gyveno metus, kai buvo Europos kultūros sostinė. Eskaluojama skulptūros, trumpai  pristatomos „metaliniu vamzdžiu ant Neries krantinės“ tema, kuria bandoma pasakyti, kad menas kartais tampa tiktai priemone pinigams pasisavinti. Visuomenė yra nusivylusi ir neatsirenkanti, kas yra aukštos prabos menas, o kas – tik kičas.

Veiksmai
Kad sulauktų didesnio susidomėjimo, sukeltų daugiau intrigos, spektaklis įvilktas į politinį kontekstą. Spektaklis pozicionuojamas kaip meno kalba išsakytas manifestas apie tuometę Lietuvos ir Vilniaus situaciją ekonominiu, socialiniu, kultūriniu aspektu. Ant projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ jau buvo mestas neskaidrumo šešėlis. Jį gaubė plačiosios visuomenės ir menininkų nusivylimas, nepasitikėjimas. Projektas „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ tapo viena idėjos žlugimo metaforų, būtent apie idėjų sunaikinimą kalbama G.Varno spektaklyje.     
Išryškintos režisieriaus ir spektaklyje vaidinančių aktorių stiprybės. Režisierius G.Varnas pristatytas kaip Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, apdovanotas ir „Auksiniu scenos kryžiumi“, o aktoriai – Lietuvos teatro žvaigždynu.   
Siekiant globalesnio konteksto, spektaklis pristatytas kaip viso teatro „Utopia“ sezono pradžia.
Norint pasiekti kuo platesnę auditoriją, inicijuoti straipsniai apie utopiją plačiąja prasme, režisierių G.Varną, naują spektaklio pastatymą.

Rezultatas
Nepaisant didelių bilietų kainų, Ūkio banko teatro arena buvo pilna žiūrovų ir kviestų įžymybių.   
Spektaklis plačiai nušviestas šalies žiniasklaidoje.

< > X

Kontaktai

UAB "Avenire"

Trakų g. 7 -17, Vilnius;
Tel/fax. (+370) 5 260 84 41;
El.paštas: info@avenire.lt

Uždaryti